آیا کمبود نقشه بردار زمین وجود دارد؟

بسیاری از صنایع با کمبود نیروی متخصص مواجه هستند. مراقبت‌های بهداشتی در زمینه کووید19، فناوری اطلاعات و مهندسی تنها تعدادی از رشته‌هایی هستند که در جذب استعدادهای جدید احساس ضعف می‌کنند. یکی ازاین حوزه ها که به شدت با کمبود نیروی متخصص مواجه است در زمینه نقشه برداری زمین می باشد. اگرچه انتظار می رود تعداد نقشه برداران زمین تا سال 2030 تنها 2 درصد رشد کند، اما این کمبود فرصت است که ممکن است تازه واردان بالقوه را از این حرفه دور کند.

نقشه بردار زمین

شغل نقشه بردار زمین

نقشه برداران زمین اندازه گیری های دقیقی را برای تعیین مرزهای ملک انجام می دهند. آنها داده های مربوط به شکل و خطوط سطح زمین را برای پروژه های مهندسی، نقشه برداری و ساختمانی ارائه می دهند.

آنها معمولاً برای شرکت های مهندسین مشاور یا شرکت های معماری و مهندسی کار می کنند. برخی برای توسعه‌دهندگانی کار می‌کنند که قصد دارند تا مرزهای یک ملک را هنگام فروش یک ملک تأیید کنند. نقشه برداران زمین معمولاً به مدرک لیسانس نیاز دارند زیرا با فناوری و ریاضیات پیچیده کار می کنند. برخی از موسسات  و دانشگاه ها برنامه های کارشناسی را ارائه می دهند که به طور خاص برای آماده سازی دانش آموزان برای تبدیل شدن به نقشه برداران دارای مجوز و حرفه ای طراحی شده اند.

کمبود نقشه بردار زمین

عوامل مؤثر زیادی وجود دارد که به توضیح اینکه چرا کمبود نقشه بردار زمین احساس شده کمک می کند. یکی از این دلایل پیشرفت تکنولوژی است. جایی که قبلاً سه تا چهار نقشه بردار در این زمینه کار می کردند، اکنون فقط یک نفر وجود دارد. استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و سایر فناوری‌ها بهره‌وری کارگران را افزایش داده و در نتیجه ممکن است رشد اشتغال افراد را محدود کند. یکی دیگر از تأثیرات مؤثر، انتظارات و هزینه های آموزشی گسترده است

. بسیاری از مهندسین نقشه بردار قبل از شروع کار در زمینه نقشه برداری نیاز به مدرک چهار ساله دارند. این زمان به نسبت طولانی مدت، ممکن است مانع از دنبال کردن مسیر نقشه برداری شود. در نهایت اینکه، ممکن است فقدان آگاهی عمومی در مورد نقشه برداران زمین و کارهایی که انجام می دهند وجود داشته باشد.این امر همچنین راه خود را به سایر مشاغل ساخت و ساز و تولیدی وارد کرده است.

محمد علیخانی در نقشه برداری زمین

آینده نقشه برداران زمین

طبق نظریه BLS در حال حاضر فقط 14 درصد از نقشه برداران زمین که دارای مجوز هستند زیر 34 سال سن دارند. با این وجود حتی اگر کمبود نقشه بردار زمین وجود داشته باشد، باید نقشه برداران زمین مسن  برکنار شوند و نقشه برداران جوان جایگزین شوندزیرا در صنعتی با چنین تغییرات تکنولوژیکی و سازمانی، نیازمند نیروی متخصص و جوان هستیم تا بتوانند به بهترین نحو کارها را ساماندهی کنند.

 

نقشه برداران ما

اگر به دنبال نقشه برداران زمین واجد شرایط یا سایر متخصصان در زمینه مهندسی هستید، سایت ما راه حل مناسبی برای شما دارد. خواه یک پروژه موقت یا تمام وقت باشد، متخصصان ما تمام نیاز ها و دغدغه های شما را درباره نقشه برداری میدانند. در سایت نقشه برداری ما، خدماتی همچون  نقشه برداری ثبتی ( نقشه utm یو تی ام ، کاداستر …) ، نقشه برداری زمین، نقشه برداری ساختمان، نقشه برداری هوایی، تفکیک اراضی ماده ۱۰۱ ، جانمایی پلاک ثبتی، تفکیک زمین و … به شما ارائه میشود. ، مهندسان نقشه بردار همچون محمد علیخانی اینجا هستند تا  پاسخگوی مناسبی به تمام چالش های شما در حوزه نقشه برداری باشند. فقط کافی است با ما تماس بگیرید تا با تجهیزات جدید نقشه برداری و علم کافی به تکنولوژی های نوین نقشه برداری بهترین و دقیق ترین پروژه نقشه برداری را به شما تحویل دهیم.

نقشه بردار زمین

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست